CZAS NA DERBY!!!

• autor: darkos10, 2015-11-05 08:48

ŻURAW ŻURAWICZKI - BŁĘKITNI MAĆKÓWKA !!!

Już w najbliższą niedzielę o godz. 11 na stadionie w Żurawiczkach wielkie derby!!! Lider rozgrywek klasy B, grupy przeworskiej Żuraw Żurawiczki podejmie sąsiada zza miedzy czyli Błękitnych Maćkówka, którzy zajmują aktualnie 8 pozycję w tabeli. Kibice na ten mecz musieli czekać 4 lata, gdyż ostatni raz obie drużyny spotkały się w sezonie 2011/12 i wtedy na stadionie w Żurawiczkach górą byli gospodarze zwyciężając 2-1. Błękitni zrewanżowali się wiosną pokonując Żuraw u siebie 3-0. Na koniec tamtego sezonu to drużyna z Żurawiczek świętowała awans do klasy A, natomiast Błękitni zajęli 4 miejsce. Po spadku do klasy B, Żuraw dość szybko się odbudował i wydaje się, że dość pewnie zmierza po awans o klasę wyżej, choć przeciwnicy mocno depczą po piętach. Podobne aspiracje zgłaszają również Błękitni, którzy już 12 lat czekają na upragniony awans. Niestety dobre mecze przeplatają słabszymi występami i gubią punkty "na własne życzenie". Będzie to jednocześnie spotkanie najlepszej formacji obronnej w lidze (Żuraw stracił tylko 6 bramek), z najskuteczniejszą ekipą (Błękitni mają na koncie 33 strzelone bramki), ale również najlepszą drużyną własnego podwórka - Żuraw 16 pkt, z najlepszą na wyjeździe - Błękitni 11 pkt. Faworytem spotkania należy uznać zawodników gospodarzy czyli Żuraw, ale drużyna gości chcąc utrzymać kontakt z czołówką tabeli również myśli o zainkasowaniu pełnej puli. Poza tym jak powszechnie wiadomo mecze derbowe rządzą się swoimi prawami i każdy wynik jest tutaj możliwy. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że w kadrach obydwu drużyn roi się od zawodników, którzy występowali w obydwu ekipach: Kamil Bereźnicki, Mateusz Dziedzic, Dariusz Obłoza i Marcin Gujda mają za sobą grę dla Błękitnych, natomiast Łukasz Bawor, Robert Bawor, Dawid Sowa, Dariusz Sowa (ponad 20 lat temu!!!), Dariusz Wójcik, Mateusz Balawender, Mateusz Gujda i Marcin Ostrzywilk reprezentowali w przeszłości Żuraw. Gwarantuje to dużą dawkę sportowych emocji, walkę i ładne widowisko. Miejmy nadzieję, że również sędziowie staną na wysokości zadania i nie skrzywdzą żadnej z drużyn. Liczymy też na kibiców , których serdecznie zapraszamy na mecz i oczekujemy że pomimo listopadowego chłodu stworzą gorącą atmosferę godną derbów.

autor: ~gingas 2015-11-18 18:41:20

avatar jaki wynik był