Błękitni Maćkówka - Huragan Rozbórz Długi 6-0 (3-0)

4-0 K.Pieniążek 52 min.

5-0 A.Pacholarz 83 min.

6-0 Dariusz Sowa 87 min.

Błękitni: Kamil Kogut - D.Pacholarz, B.Obłoza (75 Krystian Kogut), M.Pacholarz, K.Obłoza - B.Głąb (65 M.Ostrzywilk), A.Ratowski, Dawid Sowa (70 Dariusz Sowa), D.Wójcik (60 A.Pacholarz) - T.Granda (46 K.Pieniążek), Ł.Bawor

Po remisie w Jodłówce, który zgodnie przez wszystkich zawodników został odebrany jak porażka, Błękitni chcieli na swoim boisku udowodnić swoją wartość i przełamać niechlubną serię trzech meczy bez zwycięstwa. Od początku spotkania ruszyli na przyjezdnych z wielkim animuszem i bramka dosłownie wisiała w powietrzu. Po dosyć chaotycznych kilkunastu minutach kolejne akcje miejscowych zaczęły się zazębiać. Najlepszej okazji nie wykorzystał "Mały" czyli D. Wójcik, któremu niewiele zabrakło do skutecznej "główki". W końcu w 25 minucie T.Granda po dograniu A.Ratowskiego trafił do pustej bramki. Goście jeszcze się dobrze nie otrząsnęli po stracie bramki jak Ł.Bawor w zamieszaniu podbramkowym pokonał bramkarza po raz drugi. Po kilku minutach do bramki trafił B.Głąb po ładnej wrzutce K.Obłozy i było już 3-0. Goście w tym czasie tylko raz zagrozili poważniej naszej bramce, ale przytomnym wyjściem popisał się Kamil Kogut i do spółki z Damianem Pacholarzem, który tego dnia rozgrywał świetne zawody wyjaśnili sytuację. Po przerwie na boisku w miejsce T.Grandy pojawił się K.Pieniążek i to on w 52 min. po nieudanej pułapce ofsajdowej i podaniu Ł.Bawora znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i podwyższył rezultat na 4-0. Błękitni przy wysokim prowadzeniu mogli sobie pozwolić na kolejne zmiany w składzie, a rezerwowi stanęli na wysokości zadania. Najpierw A.Pacholarz wykorzystał znakomite podanie Dariusz Sowy i było 5-0, a chwilę później role się odwróciły. Po kolejnym nieudanym ofsajdzie A.Pacholarz wyszedł sam na sam z bramkarzem i przytomnie zrewanżował się weteranowi Dariuszowie Sowie, który dopełnił formalności strzelając do pustej bramki. Paradoksalnie Błękitni zagrali jedno ze słabszych spotkań w tej rundzie, ale potrafili wykorzystać swoje okazje co ułatwili również rywale popełniając mnóstwo błędów w ustawieniu.

Po przerwie na Święto Zmarłych 8 listopada Błękitnych czeka wyjazd do rywala zza miedzy czyli Żurawia Żurawiczki, który przewodzi ligowej stawce. Mecze między tymi drużynami zawsze dostarczały mnóstwo emocji kibicom i zawodnikom. Żuraw chciałby jak najszybciej powrócić na A-klasowe boiska, natomiast Błękitni nie chcą tracić kontaktu z czołówka tabeli. Gwarantuje to dobre widowisko i solidną dawkę wrażeń. Niech wygra lepszy i miejmy nadzieję, że będzie to nasza drużyna.